OŚRODEK EDUKACJI I PSYCHOTERAPII "EGO"
ul. Asnyka 4 (II pietro)
85 - 074 Bydgoszcz
Kujawsko Pomorskie
Polska
Psychoterapia Bydgoszcz
Oferta
Kadra
Kontakt
Linki
Konsultacje dzieci i młodzieży.

Problemy dzieci i młodzieży często są wyrazem ich kłopotów emocjonalnych i konfliktów uniemożliwiających ich dalszy rozwój. Jest to na tyle ważne że nierozwiązane kłopoty psychologiczne dziecka mogą ze zwielokrotnioną siła wystąpić w wieku dojrzewania i skutecznie uniemożliwić satysfakcjonujące dorosłe życie.

Za wszelkimi kłopotami takimi jak agresja, nadmierna lękliwość, niepowodzenia rówieśnicze, samouszkodzenia, stany depresyjne, powtarzające się bóle fizyczne o niezbadanej przyczynie  mogą stać problemy psychologiczne dziecka.

Wyżej wymienione objawy to niema prośba o pomoc w odkryciu ich psychologicznej przyczyny, zrozumieniu i umożliwieniu dalszego rozwoju dziecka.

Konsultacja polega na kilku spotkaniach, w których biorą udział zarówno dzieci jak i rodzice, by w spokojnej atmosferze zrozumieć i znaleźć źródło kłopotów i dostosować do niego formę pomocy.

Psychoterapia dzieci i młodzieży.

Praktycznie rodzina z dzieckiem na każdym etapie rozwoju i stanu dziecka może zostać objęta pomocą, forma zależy od indywidualnego przypadku. W dostosowany do wieku dziecka sposób terapeuta pomaga mu zrozumieć jego emocje, potrzeby i stany by umożliwić ich zrealizowanie w akceptowalny sposób. Nazywanie i pomoc w przeżywaniu emocji umożliwia zrozumienie siebie i harmonijny rozwój. Stałość i ciągłość kontaktu zapewnia bezpieczeństwo i umożliwia swobodne otwarcie na własne stany i emocje.