OŚRODEK EDUKACJI I PSYCHOTERAPII "EGO"
ul. Asnyka 4 (II pietro)
85 - 074 Bydgoszcz
Kujawsko Pomorskie
Polska
Psychoterapia Bydgoszcz
Oferta
Kadra
Kontakt
Linki
Załamania nerwowe

W życiu każdego człowieka zdarzają się trudne sytuacje wymagające siły psychicznej. Zdarza się, że jakaś sytuacja życiowa np. rozwód, śmierć w rodzinie czy choroba, z różnych przyczyn przekracza naszą zdolność do poradzenia sobie z nią.

Często sytuacja załamania nerwowego wynika z nieporadzenia sobie z wcześniejszymi trudnymi sytuacjami. Przykładem tego jest poradzenie sobie z żałobą po utracie bliskiej osoby. Jeśli w naszym życiu doświadczyliśmy utraty i nasza psychika nie przeżyła w związku z tym żałoby, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeżywając kolejna utratę nasza psychika zareaguje podobnie i po raz kolejny nie poradzi sobie z trudnymi emocjami.  W ciągu naszego życia dobrze przeżyte sytuacje trudne dają nam zasób umiejętności poradzenia sobie z kolejnymi problemami.

Załamanie nerwowe nie musi więc być związane z trudną sytuacją życiową, a ze słabą kondycją naszej psychiki. Dlatego tak ważna jest kondycja i stan naszej psychiki, ponieważ umożliwia nam to przeżycie trudnych sytuacji życiowych bez załamania nerwowego. 

W Ośrodku Edukacji i Psychoterapii Ego udzielamy wsparcia i pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Zajmujemy się nie tylko chwilową utratą sił psychicznych, ale odbudowaniem ich w celu poradzenia sobie w lepszy sposób z kolejnymi trudnymi sytuacjami. Sięgając w przeszłość pozwalamy sobie na zrozumienie i przeżycie wcześniejszych sytuacji trudnych po to, by w następnych poradzić sobie pełniej . W tym celu terapeuta może pracować krótkoterminowo z jakimś problemem lub w sposób dłuższy, mając na celu wzmocnienie psychiczne danej osoby.